Kontuzje w zawodowym sporcie

Kontuzje w zawodowym sporcie

20 grudnia 2021 Wyłączone przez Karol Wilczek

Kontuzje dla kulturysty to prawdziwy problem. Z ich powodu niemożliwe jest trenowanie poszczególnych partii mięśni, a to może spowodować, że nie uda się osiągnąć właściwych efektów przez wyjazdem na zawody. Jeżeli będzie to coś poważniejszego np. złamanie ręki to ćwiczenia będą niemal niemożliwe przez kilka tygodni. Przez kolejne będziemy musieli uważać i na pewno nie zastosujemy tak dużego obciążenia jak wcześniej. Możemy stracić formę, a z punktu widzenia sportowca jest to niedopuszczalne. Problemem jest też to, że w przypadku kulturystów ważna jest symetria więc w tym czasie nie będzie można trenować też drugiej z kończyn,aby nie doszło do powstania dysproporcji.

Rozgrzewka

Przed podjęciem treningu powinniśmy rozgrzać mięśnie, aby nie doszło do ich nadciągnięcia podczas wykonywania ćwiczeń. Tak naprawdę bardzo łatwo jest je zerwać i to jeszcze przy dużym obciążeniu. Dlatego prawidłowe rozgrzanie się jest w przypadku sportów siłowych absolutną podstawą. Raz zerwany mięsień może przekreślić nawet całą karierę sportową, bo od tej pory nie będzie on tak wytrzymały i nie będzie mógł być intensywnie trenowany.

Nadzór lekarski

Uprawiając sport zawodowo powinniśmy być pod stałym nadzorem lekarskim. W ten sposób będziemy mogli oceniać swoje możliwości na bieżąco i z całą pewnością nie będziemy w tak dużym stopniu narażeni na powstanie kontuzji, które wykluczą nas z gry. Pamiętajmy, że nigdy nie będziemy w stanie całkowicie uchronić się przed kontuzjami, bo mogą one powstać nawet poza siłownią np. w drodze do pracy lub podczas jazdy samochodem.

W razie konieczności wyleczenia kontuzji warto udać się na stronę https://adrianstepinski.com/, gdzie można znaleźć kontakt do odpowiedniego specjalisty.