Profilaktyka u piłkarzy

Profilaktyka u piłkarzy

24 listopada 2020 Wyłączone przez Karol Wilczek

Uprawianie sportu wiąże się z pozytywnym wpływem na nasz organizm, ale również na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne. Jednym z najpopularniejszych sportów jest piłka nożna, i choć jest to dobry sport, to czasami przytrafiają się podczas niego kontuzje. Odpowiednia profilaktyka zmniejsza ryzyko ich uzyskania.

Odpowiednie przygotowanie do meczu

Jedną z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o profilaktykę u piłkarzy jest odpowiednia rozgrzewka przed meczem i większym wysiłkiem. Przygotowanie organizmu do wysiłku za pomocą rozgrzewki jest bardzo ważne nie tylko w przypadku piłki nożnej, ale w każdej innej aktywności fizycznej. Jeśli tego nie zrobimy, to ryzyko odniesienia kontuzji znacznie się zwiększa.

Zabiegi

Dobrym sposobem na redukcję ryzyka kontuzji są odpowiednie zabiegi regeneracyjne, które znacznie zmniejszają ryzyko kontuzji. Jednym z takich zabiegów może być relaksujący i regenerujący masaż https://salonmandala.pl/salony/salon-mandala-warszawa/. Pozwala on na rozluźnienie mięśni, a także zmniejsza ich bolesność po ciężkim wysiłku. Inny sposób to stosowanie różnych rozwiązań medycznych, aby zmniejszać ryzyko odniesienia kontuzji w trakcie treningu lub meczu. Zalicza się do nich naklejanie specjalnych taśm na skórę, które zmniejszają ryzyko kontuzji.