Popularne choroby geriatryczne

Popularne choroby geriatryczne

15 lutego 2017 Wyłączone przez Bartek Skrzypek

W pewnym wieku trudno jest zrobić cokolwiek, by przywrócić dawną świetność swojego organizmu. Człowiek jest organizmem z dnia na dzień się starzejącym. Nie jesteśmy mechanicznym tworem, w którym wystarczy wymieniać poszczególne części, by ten trzymał się zaskakująco dobrze przez długi czas. Z czasem więc w życiu spotykamy się z poważnymi chorobami, które związane są ze zbliżaniem się do starszego wieku. W takich sytuacjach najczęściej pojawiają się problemy ze wzrokiem oraz słuchem.

Okulary mogą skutecznie poprawić wzrok (pixabay.com)

Słuch

Słuch jest bardzo istotnym elementem naszego organizmu. Z tego też powodu należy o słuch dbać i unikać hałasu. W podeszłym wieku wiele osób zaczyna słyszeć coraz słabiej, co uniemożliwia lub utrudnia komunikowanie się z innymi ludźmi. Jednak na dzień dzisiejszy w całkiem prosty sposób poradzić sobie można ze skutecznym poprawieniem jakości słyszanego dźwięku poprzez wykorzystanie aparatów słuchowych, które są naprawdę bardzo skuteczne w przypadku niektórych osób.

Wzrok

Z czasem ludzie przestają widzieć ostro i dokładnie, co niejednokrotnie może być spowodowane korzystaniem w sposób intensywny z komputerów, które często wyposażone są w świecące prosto w oczy ekrany. Z pewnością wpływają one na tempo psucia się wzroku, jednak w okresie starości tak czy inaczej będziemy potrzebowali czegoś w rodzaju wsparcia. Najlepszym sposobem na poprawienie wzroku jest oczywiście wykorzystanie dobrej jakości okularów, choć w niektórych sytuacjach i soczewki są słusznym wyjściem.