Co zrobić z bolącymi mięśniami?

Aktywność fizyczna jest jednym z czynników zdrowego stylu życia, która pozwala nam dbać o nasze zdrowie i kondycję. Jednak czasami po aktywności fizycznej nasze mięśnie mogą nas boleć, co nie jest dla nas przyjemne. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Odpoczynek i regeneracja

Pierwszą rzeczą, jaką możemy zrobić gdy bolą nas mięśnie po treningu to zrobienie sobie przerwy od treningu. Bolące mięśnie mogą świadczyć, że nasza regeneracja jest zbyt krótka, dlatego warto zwiększyć okres regeneracji. W celu przyspieszenia regeneracji mięśni i redukcji bólu możemy także udać się na masaż polinezyjski, który nie tylko pozwoli na redukcję bólu w naszych mięśniach, ale także pozwoli na przyspieszenie ich regeneracji.

Regeneracja aktywna

Kolejnym sposobem na pozbycie się bólu z naszych mięśni jest aktywność fizyczna o mniejszej intensywności. Tak zwana aktywna regeneracja również pozwoli na zmniejszenie się bólu naszych mięśni, dobre do tego jest spokojne pływanie czy wolny trucht. Dobrym sposobem może być także rozciąganie, pozwoli ono zniwelować zmęczenie mięśni, a także pozwoli na zmniejszenie ryzyka kontuzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *