Jak radzić sobie z dzieckiem z ADHD?

Zdrowe dzieci potrafią żyć w swoim świecie i być bardzo aktywne, a dzieci z ADHD często są dużo bardziej aktywne i nie potrafią usiedzieć w miejscu. Nie jest to ich wina, dlatego warto poświęcić czas aby ułatwić życie takiego dziecka oraz osób z najbliższego otoczenia.

Polecenia

Dziecko z ADHD najczęściej nie zapamiętuje więcej niż połowy tego, co się do niego mówi, więc dobrym sposobem na to będzie wydawanie krótkich i zwięzłych poleceń. Najlepiej powierzyć dziecku jedno zadanie, które jest realne do wykonania i nakazywać mu wywiązanie się z tego zadania. Można poczytać książki medyczne https://www.namedycyne.shop.pl/3-ksiazki-medyczne aby dowiedzieć się jak najlepiej formułować takie zadania.

Plan dnia

Warto zadbać o odpowiedni plan dnia dziecka z ADHD, który pozwoli na wprowadzenie odpowiedniej stabilizacji w życiu dziecka. Taki plan powinien być ustalony i niezmienny, i ma on pozwolić na wykonanie wszystkich obowiązków i przyjemności w ciągu dnia. Warto poradzić się psychologa na temat odpowiednich aktywności, które pozwolą dziecku nieco się uspokoić i skupić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *