Jaka dieta jest zdrowa?

Każdy z nas trzyma dietę, choć nie każda z tych diet jest zdrowa i zbilansowana. Dobra dieta pozwala, w zależności od założonego celu, utrzymać właściwą wagę ciała lub ją zmniejszyć. Jak dokładnie wygląda zdrowa dieta i jakie zmiany musimy wprowadzić w naszym jadłospisie aby żyć zdrowo?

Początki diety

Pierwszą rzeczą, o której warto pamiętać jest to, że jeśli odżywialiśmy się niezdrowo to wprowadzanie drastycznych zmian może nie przynieść efektów. Należy je wprowadzać stopniowo, powoli zmieniając nawyki na bardziej zdrowe. Można się zastanowić nad wprowadzeniem raz w tygodniu dnia, w którym jedynie pijemy soki i jemy zupy, pozwoli to na przygotowanie organizmu na spadek wagi.

Główne założenia

Zdrowa dieta oznacza dostarczanie odpowiedniej ilości kalorii oraz składników odżywczych do organizmu. Ilość kalorii to sprawa indywidualna, można obliczyć zapotrzebowanie z różnych kalkulatorów kalorycznych. Podobnie jak składniki odżywcze, jak dobrej jakości białko https://www.bodypak.pl/pl/wsb/545_bialko-jajeczne-dlaczego-uznaje-sie-je-za-wzo.html, tłuszcze, węglowodany i inne składniki odżywcze jak witaminy i minerały. W zależności czy chcemy utrzymać wagę czy ją zmniejszyć, to ilość kalorii musi być równa lub mniejsza niż nasze zapotrzebowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *