Błędy przy wyborze stetoskopu

Niemal każdy medyk musi być wyposażony w stetoskop, aby móc już na miejscu przeprowadzić pierwsze badanie i osłuchanie pacjenta. Jednak lekarze, którzy kupują swój pierwszy stetoskop często popełniają błędy przy jego zakupie. Co się do nich zalicza?

Koszt i rodzaj stetoskopu

Pierwszym błędem jest zakup najtańszego dostępnego modelu. Taki stetoskop jest wystarczający dla studentów medycyny, którzy dopiero uczą się prawidłowego osłuchiwania. Lekarze powinni kupować bardziej zaawansowane stetoskopy, gdyż tanie modele mogą nie wyłapywać bardziej subtelnych zmian, co może mieć poważne konsekwencje. Kolejnym błędem jest przywiązanie do jednej marki lub jednego rodzaju stetoskopu. Warto wypróbować inne rodzaje i marki, być może będą nam bardziej pasować.

Parametry techniczne

Przed zakupem stetoskopu należy dokładnie przestudiować parametry techniczne stetoskopu i porównać je z naszymi wymaganiami. Błędem jest kierowanie się zasadą, że znajomy lekarz ma identyczny model, choć można rozważyć model, który posiada. Należy zwrócić uwagę na materiały, z których został wykonany stetoskop, szczególnie jeśli mamy uczulenie na lateks. Innymi ważnymi parametrami technicznymi są średnica membrany czy długość i typ przewodu słuchowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *