Jak przygotować się do rajdu rowerowego?

Wraz ze wzrostem temperatur warto wyciągnąć rower z garażu lub piwnicy i zacząć spędzać czas bardziej aktywnie. Warto udać się na rajd rowerowy, który może mieć zarówno formę rekreacyjną jak i elementy współzawodnictwa. W jaki sposób przygotować się na takie rajdy rowerowe?

Jaki rajd?

Wiele zależy od samego rajdu, między innymi od długości jego trwania i jego rodzaju. Na kilkugodzinny rajd rekreacyjny nie musimy wykonywać dużych przygotowań, jednak na kilkudniowy rajd ze współzawodnictwem trzeba się przygotować dużo lepiej. Ważną rzeczą jest zadbanie o stan techniczny roweru, między innymi opony, hamulce czy cały układ napędowy. Oprócz tego warto zabrać ze sobą podstawowe narzędzia, odpowiednio dobraną odzież oraz pożywienie i napoje.

Kondycja i rozgrzewka

Przed udawaniem się na rajd warto zadbać o naszą kondycję fizyczną, abyśmy wytrzymali cały rajd. Przed rajdem warto wykonać kilka przejażdżek po okolicy, aby przygotować się na dłuższe dystanse. Przed samym rajdem warto wykonać odpowiednią rozgrzewkę, a po rajdzie warto zadbać o odpowiednią regenerację. Dobrym wyborem po rajdzie może być masaż klasyczny, który pomoże zredukować zmęczenie i ryzyko zakwasów, a ponadto poczujemy się dużo bardziej odprężeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *