Sposoby na ból

Ból sygnalizuje nam, że coś nie jest w porządku z naszym ciałem, jednak po zdiagnozowaniu problemu staje się on zbędny. W dzisiejszych czasach najczęstszym sposobem na ból są środki przeciwbólowe, jednak nie zawsze jest to skuteczne. Jakie są inne formy pozwalające redukować ból?

Elektryczność i temperatura

Pierwszą z form leczenia jest elektroterapia, która polega na redukcji bólu za pomocą elektrostymulacji nerwów. Pomaga on na bóle przewlekłe oraz bóle ostre, na przykład pooperacyjne. Innym typem leczenia bólu jest leczenie temperaturą, mianowicie termoterapia (leczenie ciepłem) oraz krioterapia (leczenie zimnem). Ciepło relaksuje mięśnie a zimno ma działania przeciwzapalne i przeciwgorączkowe, co jest ważne przy leczeniu bólu.

Masowanie i nakłuwanie

Znanymi od bardzo dawna sposobami na radzenie sobie z bólem jest między innymi masaż, akupresura oraz akupunktura. Masaż klasyczno-relaksacyjny pozwala na odprężenie mięśni, przyspieszenie krążenia oraz redukcję stresu, co pozwala na redukcję bólu mięśni lub kręgosłupa. Akupresura oraz akupunktura działają na podobnej zasadzie i mają podobne efekty. Różnica polega na tym, że podczas akupresury uciska się specjalne miejsca na naszym ciele, a podczas akupunktury te same miejsca nakłuwa się specjalnymi igłami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *