Czy suplementy diety mogą być szkodliwe?

Rynek suplementów rozwinął się do niewiarygodnego poziomu. Wszędzie gdzie tylko spojrzymy to reklamowane są cudowne suplementy diety, które rzekomo pozwalają chudnąć bez ćwiczenia. W zasadzie to suplementy są na wszystko i sprzedawane są w ogromnych ilościach. Szczególną popularnością cieszą się suplementy dla sportowców, które wspomagają nasze ciała podczas wysiłku fizycznego. W każdym razie suplementy mogą nam pomóc przykładowo przy budowaniu mięśni, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że mogą także zaszkodzić.

Stosowanie suplementów

Jak sama nazwa wskazuje, suplementy diety służą do wspomagania obecnej w naszym życiu diety. To oznacza, że nie powinno się ich stosować w przypadku braku treningu czy dobrze ułożonej diety. O ile będziemy je stosować zgodnie z założeniami producenta, to powinny całkiem korzystnie wpływać na nasze zdrowie i efekty, które chcemy osiągnąć. Jednak niektórzy myślą, że jak spożyją większą dawkę to efekty przyjdą szybciej. W przypadku niektórych suplementów rzeczywiście tak może być, ale nie warto ryzykować.

suplementy (pixabay.com)

Ryzyko

Suplementy zostały stworzone aby wspomóc nasze organizmy w określonych sytuacjach, ale nadużywanie ich może się skończyć źle, a nawet tragicznie. Przykładem może być bardzo dobrze wszystkim znana kreatyna. Używana jest przez sportowców i kulturystów w celu zwiększenia wydolności i masy mięśniowej. Gdy stosujemy ją zgodnie z założeniami, to w zasadzie może nam pomóc w osiąganiu tych efektów. Niestety spożywanie zbyt dużych dawek powoduje dość szybkie zniszczenie nerek, a to przecież dość poważne skutki. Dlatego właśnie kupując jakiekolwiek suplementy diety powinniśmy czytać ulotki, ewentualnie opakowania i analizować sposób przyjmowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *