Jak zagwarantować sobie bezpieczną i przyjazną jazdę na rowerze?

Najważniejsze w przypadku jazdy rowerowej jest zagwarantowanie sobie odpowiedniego bezpieczeństwa. Jest to przede wszystkim ważne, jeśli preferuje ktoś jazdę po ulicach, po których regularnie przemieszczają się samochody. Wypadałoby oczywiście potrafić poruszać się po drogach, wiedzieć co oznaczają znaki rowerowe oraz posiadać odpowiednią odzież, która byłaby w stanie zagwarantować odpowiednie bezpieczeństwo, w razie gdyby stało się coś złego. Przed wyruszeniem w trasę, wypadałoby więc odpowiednio się przygotować, szczególnie jeśli podróż będzie trwała wiele godzin – a ma to miejsce bardzo często. Warto oczywiście pomyśleć również o zabraniu ze sobą jedzenia, wody, czy zwykłej mapy, która pomoże zorientować się w trasie.

Rower (pixabay.com)

Kask oraz ochraniacze na kolana i łokcie

Dla wielu osób, które na rowerach jeżdżą stosunkowo rzadko, stosowanie takich elementów ochronnych jest dość zabawne. A tak naprawdę jest to po prostu przejaw rozsądku, którym należy bezwzględnie na wszystko kierować się podczas jazdy na rowerze. Warto jest zwrócić uwagę przede wszystkim na fakt, że rower jest w stanie rozpędzić się spokojnie do przynajmniej kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Nietrudno jest zgadnąć, że spotkanie się przy takiej prędkości z jakąkolwiek przeszkodą, nawet bardzo drobnym przedmiotem, mogłoby skończyć się naprawdę tragicznie. Ochraniacze, jak i sam kask, zapewniają minimalną ochronę, ale w niektórych przypadkach okazać się może ona zupełnie wystarczająca. Warto o tym pamiętać.

Ochrona butów

Warunki w jakich czasami przychodzi jeździć osobom miłujących się w rowerach są bardzo różne. Niektórym nie jest straszny deszcz, czy terenowa jazda po zabłoconych drogach. W takich sytuacjach należy pamiętać, że całkiem istotne okazać się może odpowiednie podejście do zabezpieczenia choćby butów. W wielu specjalistycznych sklepach z częściami rowerowymi i różnymi akcesoriami, napotkać można ochraniacze na buty rowerowe RowerTour, które gwarantują bezpieczeństwo butom. Ochraniacze są zazwyczaj wodoodporne, więc i bez większego problemu można poruszać się po rowerze w niemal każdą pogodę. Z pewnością jest to dobra wiadomość dla wielu osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *